SaferPass Blog

3 spôsoby ako využiť SaferPass pre Android

Používatelia Android zariadení sa konečne dočkali SaferPass verzie pre všetky ich obľúbené zariadenia. Nemusia sa tak spoliehať už iba na SaferPass rozšírenie (extension) v ich prehliadačoch, ale môžu si ho šikovne spárovať s verziou pre smartphony a tablety. Tento stručný prehľad vás prevedie najužitočnejšími funkciami mobilnej aplikácie.

mobile-security_1200x500

SaferPass pre mobilné zariadenia rozhodne nezaostáva za svojím veľkým bratom pre počítače – ponúka také isté praktické funkcie, a to nasledovné:

1. Password manager

Či už budete pre prehliadač vo vašom mobile používať ten istý SaferPass účet ako na desktope, alebo si vytvoríte nový, nie je podstatné. Podstatné je, že v oboch prípadoch budú vaše prihlasovacie údaje bezpečne zašifrované a uložené pod jedným prístupovým kódom, ktorý si treba ako jediný pamätať. Ak často nakupujete online aj z mobilných zariadení, určite poznáte náročnosť vyťukávania prihlasovacích údajov na dotykovej obrazovke. So SaferPassom si proces zjednodušíte tým, že budete používať iba jeden kód, ktorého bezpečnosť vám potvrdí aj tento informačný článok Microsoftu.

Vďaka zoznamu vašich bežne používaných účtov ste oslobodení od pamätania si všetkých vašich hesiel, a tak môžete naplno využiť ďalšiu funkciu SaferPassu. Generátor náhodných hesiel.

2. Generátor náhodných hesiel

Vzhľadom na jednoduchosť prihlasovania prostredníctvom SaferPass kódu si už nemusíte robiť starosti s dlhými heslami. Zabezpečte poriadne všetky svoje účty tým, že si pomocou generátoru náhodných hesiel vytvoríte nové, náhodné a komplexné heslá a tieto použijete pre dané účty. V generátore si môžete navoliť presnú dĺžku aj zložitosť vašich nových hesiel, a SaferPass si aj tieto hravo zapamätá za vás. Vaše účty budú unikátnymi a zložitými heslami obrnené voči útokom.

3. Secure Me

Ak patríte k tým, ktorí pravidelne a často zabúdajú zamknúť počítač alebo sa odhlásiť zo všetkých účtov po ukončení ich používania, je Secure Me funkcia úplným záchrancom. Nielenže dokáže vymazať históriu vášho prehliadača, ale aj cookie súbory, čo vás v praxi zo všetkých týchto účtov odhlási – a to všetko na diaľku. Stačí spustiť SaferPass na mobile a potvrdiť použitie Secure Me – okamžité odhlásenie z vašich účtov a vymazanie histórie. Pre ukážky v praxi určite neprehliadnite náš článok so spoveďami používateľov.
Aktuálnu verziu SaferPassu pre Android zariadenia nájdete k bezplatnému stiahnutiu na Google Play Store

Odporúčame týmto spôsobom zabezpečiť vaše prihlasovacie údaje a účty, a tým vaše súkromie, nakoľko práve Android zariadenia sú vďaka otvorenému operačnému systému k digitálnym útokom náchylnejšie.

Prípadne postrehy, zlepšovacie návrhy alebo akýkoľvek iný feedback radi uvítame prostredníctvom emailu info@saferpass.net.

 

SaferPass Business is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms

SaferPass is not providing any new premium subscriptions,
if you need any further assistance please reach out to support@saferpass.com

Buy SaferPass Personal

Teams plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Teams plan is available.

Business plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Business plan is available.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

We’d love to hear from you

SaferPass is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms