SaferPass Blog

Password manažér – 7 dôvodov pre, nula proti

7-pros_1200x500

Softvér pre manažovanie hesiel je nevyhnutný pre digitálnu bezpečnosť. Aj napriek všeobecnému konsenzu, že je bezpečný a nutný, veľké množstvo ľudí si stále ešte zakladá na starej dobrej metóde písania hesiel na papieriky. Prečo je tomu tak? Väčšinu moderných a praktických zmien v našich životoch prijímame ochotne a jednoducho tak prečo nie aj túto? Nižšie uvádzame 7 dôvodov a riešení, ktoré vám môžu výrazne zlepšiť bezpečnostnú situáciu všetkých vašich dát a prístupov.

Šifrovanie

Password manažér používa modernú formu šifrovania AES, ktorá vaše heslá chráni pred útočníkom. AES-256 je momentálne jedna z najbezpečnejších foriem AES šifrovania, ktorú používa na ochranu svojich citlivých dát v mnohých prípadoch aj vláda rozličných krajín.

Automatické vpisovanie hesiel

Password manažér vám umožňuje prihlasovanie do všetkých vašich účtov a profilov. Jediné, čo potrebujete je master heslo, pod ktorým sú všetky ostatné heslá uložené v aplikácii – samozrejme zašifrované. Toto heslo poznáte iba vy a vďaka nemu ste ušetrení neustáleho vypisovania rôznych hesiel pri každom prihlasovaní.

Secure Me

SaferPass ponúka jedinečnú funkciu pre prípady núdze.Secure Me vás odhlási zo všetkých profilov, ktoré ste nechali prihlásené na zariadení, od ktorého ste sa vzdialili. Vymazanie cookies a histórie prehliadania môžete vďaka Secure Me taktiež vykonať na diaľku.

7-pros_middle

Kompatibilita a mobilita

Password manažéra si môžete stiahnúť do svojho stolného PC alebo Macu, ale aj do mobilných zariadení – smartfónov a tabletov. Vďaka synchronizácii medzi jednotlivými zariadeniami a cloudovým riešením ukladania zašifrovaných dát, máte prístup k svojím heslám a účtom kedykoľvek a kdekoľvek.

Už žiadne papieriky

Technicky vzato, heslo na kuse papierika, v bezpečí vášho domova, môže z určitého pohľadu byť úplne najbezpečnejšiou variantou. Žiaľ, ak ako väčšina populácie vlastníte viacero prístupov s rozličnými heslami, nemusíte si ich všetky pamätať v prípadoch, kedy ste mimo domova.

Generovanie hesiel

Silný password manažér vám poskytne generovanie náhodných, jedinečných hesiel. Tieto môžete použiť pre akýkoľvek vami zadávaný profil. Nové heslo sa uloží pod vaše master heslo a z generátoru je vymazané. Náhodne vygenerované heslá, obsahujúce malé aj veľké pismená, číslice a špeciálne znaky s dĺžkou 12 a viac miest sú tvrdý oriešok, najmä pre akýkoľvek Brute force attack(metóda používaná hackermi cieľom „silového“ uhadnutia hesla, použitím softvéru, ktorý skúša všetky možné kombinácie slov a písmen zo slovníkov a špeciálnych databáz).

Dôveruj, ale preveruj

Na záver ešte jednoduchý tip: nezaberie veľa času, ani nezobere veľa energie, ak si každú stránku, ktorú momentálne navštevujete overíte pomocou jednoduchej kontroly protokolu https://, ktorý by ste mali vidieť priamo v prehliadači. Stránky používajúce tento protokol sú dôveryhodnejšie a bude ich čoraz viac, nakoľko je možné, že používanie https bude v budúcnosti jednou z podmienok pre kvalitné SEO. Rozmýšlajte aké stránky navštevujete a k čomu vám slúžia.

Takmer každý z nás má veľké množstvo online účtov a profilov. Nestačí si uvedomovať riziko spojené s narábaním s citlivými informáciami na internete. Treba aktívne vykonávať kroky vedúce k mitigácii takého rizika, používať tie správne nástroje a v mnohých prípadoch obyčajný, zdravý rozum. Neváhajte sa podeliť o vaše vlastné tipy a návyky v komentároch a samozrejme vyskúšať SaferPass password manažér ešte dnes.

SaferPass Business is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms

SaferPass is not providing any new premium subscriptions,
if you need any further assistance please reach out to support@saferpass.com

Buy SaferPass Personal

Teams plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Teams plan is available.

Business plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Business plan is available.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

We’d love to hear from you

SaferPass is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms