SaferPass Blog

Naše heslá – spasenie, či hrozba?

image_november_2015_598x314_logoNajhoršie heslá používané na internete (podľa viac než troch miliónov hesiel uniknutých v roku 2014) ukazujú, že sme stále leniví, čo sa týka našej “digitálnej identity”. Alebo aspoň čo sa týka zablokovania prístupu silným heslom. Pozrite sa na vlastné oči – toto sú najpoužívanejšie heslá roku 2014:

  1. 123456
  2. password
  3. 12345
  4. 12345678
  5. qwerty
  6. 123456789
  7. 1234
  8. baseball
  9. dragon
  10. football

Väčšina ľudí používa slabé heslá, alebo aspoň používajú rovnaké heslo na rôznych weboch. Na minimalizáciu následkov únikov, je potrebné používať unikátne heslo na každom webe. Mali by to byť silné heslá – dlhé, ťažké na uhádnutie, obsahujúce čísla, písmená a rôzne symboly. Avšak ako používať silné, unikátne, heslo pre každú webstránku?

IT a ďalší weboví guru si musia pamätať stovky hesiel k najrôznejším účtom, ktoré si zaregistrovali naprieč internetom, ale aj obyčajný človek používa pravdepodobne aspoň desať rôznych účtov. Zapamätať si všetky tieto heslá – bez nejakého triku – je takmer nemožné. Ideálnym trikom je použiť manažér hesiel, ktorý generuje bezpečné náhodné heslá, ktoré si za vás zapamätá.

Manažér hesiel obsahuje všetky vaše prihlasovacie údaje, pre všetky účty, ktoré aktuálne používate a pomáha vám pristupovať k nim automaticky. Naviac šifruje všetky vaše dáta “master” heslom, ktorý si pamätáte iba vy sami.

SaferPass ponúka najmodernejšie technológie, vrátane využitia AES-256 šifrovacieho štandardu, ktorý je vedúcim štandardom používaným aj na šifrovanie vládnych dát. SaferPass tiež kombinuje tento štandard s kryptografickou funkciou SHA-512.

SaferPass Business is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms

SaferPass is not providing any new premium subscriptions,
if you need any further assistance please reach out to support@saferpass.com

Buy SaferPass Personal

Teams plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Teams plan is available.

Business plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Business plan is available.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

We’d love to hear from you

SaferPass is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms