SaferPass Blog

Najväčšie bezpečnostné hrozby v roku 2016!

biggest-security-threats-1200x630

Známy web-security blog Zonealarm vydal pre rok 2016 rebríček tých najväčších bezpečnostných hrozieb, ktoré nás v prebiehajúcom roku môžu stretnúť. Všetky z nich sú aktuálne už niekoľko rokov a mali by ste svoje zariadenia proti nim adekvátne ochrániť.

Toto budú v roku 2016 4 najväčšie bezpečnostné hrozby pre každého používateľa internetu:

Bankový malware

Keďže Slovensko patrí medzi krajiny, kde je bankovníctvo najmodernejšie a internet banking je najrozvinutejší, pre mnohých hackerov sme v tomto ohľade veľmi atraktívny trh.

Prípady, kedy sa malwaru podarilo obísť bezpečnostné prvky slovenských bánk a reálne z účtu klienta zmizli peniaze sú doposiaľ stále v minimálnom počte, no pri stúpajúcej sofistikovanosti a zdokonaľovaní týchto hackerských techník to v žiadnom prípade nie je do budúcnosti vylúčené a rok 2016 môže priniesť bankám v oblasti bezpečnosti nové výzvy. V zahraničí sa takéto prípady stali už neraz.

Phishing

Phishing je technika vylákania údajov používateľa spôsobom, kedy ich dotyčný používateľ útočníkovi dobrovoľne odošle sám. Podvodník vám v mene banky pošle e-mailovú správu alebo odkaz na webovú stránku a žiada od vás údaje z kreditnej karty alebo k internetovému bankovníctvu. Ak ich zadáte, útočník získa prístup k vašim peniazom a citlivým údajom.

Pri každom zadávaní údajov z kreditnej karty si teda pozorne overte, či ste na zabezpečenej stránke (prípona https://) a či danému obchodníkovi môžete veriť.

biggest-security-threats-mid

Ransomware

Veľmi agresívna forma malwaru zažila svoju renesanciu v Rusku, no čoraz častejšie je o nej počuť aj vo svete. Ransomware úplne jednoducho zablokuje prístup k vášmu počítaču a odblokovanie je možné len po zaplatení “výkupného”.

Na Slovensku je známy prípad z roku 2012 , kedy sa podobný ransomware tváril ako Policajný zbor Slovenskej republiky a žiadal uhradiť pokutu za päť údajných priestupkov na internete.

Adware

Adware znie ako relatívne neškodná forma malwaru, ktorá neustále obťažuje používateľa zobrazovaním otravných a nerelevantných reklám. V pozadí ich fungovania je však častý prípad rozširovania spyware – program sleduje vašu činnosť na internete a odosiela o nej informácie tretej strane.

Ako sa proti bezpečnostných hrozbám brániť?

V SaferPass veríme, že základom bezpečnej práce je pravidelná aktualizácia operačných systémov, či už ide o mobilné zariadenia (Android, iOS), alebo o počítače (Windows, OSX). Samozrejmosťou je kvalitný antivírusový program a nezabúdajte si tiež pravidelne meniť heslá. Ak máte nainštalované naše rozšírenie, nemal by nastať žiadny problém.

SaferPass Business is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms

SaferPass is not providing any new premium subscriptions,
if you need any further assistance please reach out to support@saferpass.com

Buy SaferPass Personal

Teams plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Teams plan is available.

Business plan is coming soon

Type in your email and we will notify you when Business plan is available.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.

We’d love to hear from you

SaferPass is also available
on other platforms

Stay up-to-date on the new platforms